72 konut yeniden ihtiyaç sahiplerine satılacak

72 konut yeniden ihtiyaç sahiplerine satılacak

TOKİ’de ihtiyaç sahipleri için yapılan ve sonrasında hak sahiplerinin kiraya verdiği ya da sattığı anlaşılarak el konulan 72 konut başka ihtiyaç sahiplerinin olacak..

’de ihtiyaç sahipleri için yapılan ve sonrasında hak sahiplerinin kiraya verdiği ya da sattığı anlaşılarak el konulan başka ihtiyaç sahiplerinin olacak.

TOKİ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği uygulamaya konulan ve Sosyal Konut Projesi kapsamında yapılarak hak sahiplerine teslim edilen 192 konut içerisinde 72 konuta sahip hak sahiplerinin konutunda ikamet etmediği ve yaptıkları sözleşmelerle konutlarını kiraya verdiği ya da sattığı belirlenmişti. Yapılan tespit çalışmasında bu eylemlerin satış önce idareyle imzaladıkları Gayrimenkul Satış Sözleşmesi hükümlerine aykırı olduğu görülmüş ve sözleşme ve yönerge hükümleri gereğince, konutlarında ikamet etmeyen, konutlarını satan veya kiraya veren 72 hah sahibinin sözleşmeleri, Aksaray Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma  Mütevelli Heyeti tarafından feshedilmiş sonrasında da 28 adet konut kendiliğinden boşaltıldı, 1 konutun tahliyesi iptal edildi, 1 konut için mahkemece tedbir kararı konuldu ve tahliye edilmeyen 42 konut 23.01.2017 tarihli karar ile tahliye edildi. Bu konutlar için Aksaray Valiliği tarafından karar verildi. Boşaltılan 72 konut için Aksaray Valiliği tarafından yapılacak araştırmalar sonucunda gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşılacak. İhtiyaç sahiplerinin bu konutları istemeleri üzerine konutların yeniden satışı gerçekleştirilecek. Konulara sahip olan ihtiyaç sahiplerinin konutları satmamaları ve kiraya vermemeleri özellikle belirtilecek.

(Haber-Foto: Yeni Aksaray Gazetesi)

Kategori: Aksaray

Etiket: , ,

844 izlenme

“72 konut yeniden ihtiyaç sahiplerine satılacak” için 1 Yorum

  • Ne zaman ve nasıl yapılacak nereye müracaat edebiliriz bilgi verirseniz düşünüyorum almayı ve peşin mi yine taksit mi

Yorum Yapın