Ak Parti Aksaray Milletvekili Serdengeçti’den ” Kadir Gecesi” Mesajı

Ak Parti Aksaray Milletvekili Serdengeçti’den ” Kadir Gecesi” Mesajı
Ak Parti Aksaray Milletvekili Doç. Dr. Mustafa SERDENGEÇTİ, ” Kadir Gecesi” nedeniyle yayınladığı tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi.

Ramazan ayı ; başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan içinde bin aydan daha hayırlı bir gece olan Kadir gecesinin bulunduğu mübarek aydır.Kadir Gecesi, Kur’an-ı Kerim’in vahiy yoluyla Hz.Muhammed (s.a.v) e gönderilmeye başlandığı gecedir.


Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bu geceyle ilgili olarak “Kim faziletine inanarak ve mükâfâtını sadece Allah’tan ümid ederek Kadir Gecesini ihyâ ederse geçmiş günahları bağışlanır.” (Hadîs-i Şerîf, Müttefekun aleyh) müjdesini vermiştir.


Kadir suresinde Rabbimiz, bu geceyi bizlere şöyle tanıtmaktadır: “Şüphesiz, Kur’an’ı biz Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen nerden bilebilirsin? Kadir gecesi, bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, fecrin doğuşuna kadar bir esenliktir.” 


Kadir Gecesinin manevi iklimini yaşadığımız, bayram sevincinin gölgesinin üzerimize düştüğü bu mübarek zaman dilimlerini en güzel şekilde değerlendirerek, temizlenen kullardan olmak duasıyla Kadir gecemiz mübarek olsun.” dedi.

 

 

Yorum Yapın