Ak Parti Ortaköy İlçe Başkanı ÖZDEMİR’in ” Dünya Yetimler Günü” Mesajı

Ak Parti Ortaköy İlçe Başkanı ÖZDEMİR’in ” Dünya Yetimler Günü” Mesajı

Ak Parti Ortaköy İlçe Başkanı Ali Riza Özdemir, Dünya Yetimler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Ak Parti Ortaköy İlçe Başkanı Ali Riza Özdemir, “Dünya Yetimler Günü” nedeniyle mesaj yayınladı.

Özdemir, yayımladığı mesajında

 her yıl dünya üzerinde binlerce çocuğun savaş, açlık, doğal afetler, yoksulluk ve kazalar gibi sebeplerle yetim kaldığını belirterek bu duruma dikkat çekmek ve yetim çocuklarımızın daha iyi koşullarda yaşamaları için projeler geliştirilmesini sağlamak amacıyla Ramazan ayının 15. gününün Dünya Yetimler Günü olarak kutlandığını söyledi.

Mesajında “Kuran-ı Kerim’in çok sayıda ayetinde de belirtildiği üzere yetim ve öksüzlere bakmak, onların anne-baba eksikliğini hissetmeden büyümelerini sağlamak için gayret göstermek, şefkat ve merhametten onları mahrum etmemek toplum olarak en hassas olduğumuz değerlerden biri olmalıdır” diyen Başkan Özdemir, “Devletimiz bu konuda oldukça özenli davranmakta ve yetim yavrularımıza kol kanat germektedir. Bu yavrularımızın daha iyi şartlarda büyüyebilmeleri, özellikle de sevgi, şefkat ve merhametten mahrum kalmamaları için hepimize görevler düşmektedir. İmkânı olan ailelerin koruyucu aile olması, imkânı olmayanların ise zaman zaman çocuklarımızın kaldıkları yurtları ziyaret ederek, bu çocuklarla ilgilenmeleri hepimizin insani görevi olmalıdır.

Biz yetimlere sahip çıkarsak Allah da bize sahip çıkacaktır. Bizim inancımıza göre yetimle beraber olan Allah ile beraber olur. Yetim baş tacıdır. Ne mutlu yetimin başını okşayana, önünü açana, eğitimine yardımcı olana. Tüm çocukların anne ve babaları ile büyüyebilecekleri bir dünya temennisi içinde tüm yetim yavrularımızın sağlıklı, başarılı, mutlu ve huzurlu bir hayata kavuşmalarını diliyorum” dedi.

Kategori: Ak Parti, Aksaray, Siyaset

398 izlenme

Yorum Yapın