Aksaray Belediyesi’nden dev yatırım

Aksaray Belediyesi’nden dev yatırım

Şehrin içme suyunu çözüme kavuşturacak ve çok uzun yıllar Aksaray’ı rahatlatacak 110 milyon liralık dev projenin temeli atıldı.

Aksaray Belediyesi, şehrin temininde Aksaray tarihinin en önemli ve kaynak olarak en büyük projesini gerçekleştirmek için ilk adımı atmıştı. Şehrin içme suyunu çözüme kavuşturacak ve çok uzun yıllar Aksaray’ı rahatlatacak 110 milyon liralık dev projenin temeli atıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımı ile gerçekleştirilen temel atma töreninde konuşan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ın bir numaralı sorunu olan içme suyu ile ilgili yapılan proje çalışmasına 2,5 yıl önce Sayın Bakan Veysel Eroğlu’nun talimatı ile başlandığına dikkat çekerek

“2,5 sene önce başlamıştı. Bu serüvenimiz. Sayın Bakanımız ilk defa bizi ziyaret ettiğinden dolayı kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.  Aksaray’ın en büyük sorunlarından birisi Seçim döneminde de vaat ettiğimiz ve bizim bir numaralı sorunumuz, çözmemiz gereken projemiz dediğimiz su projesini Sayın Bakanımız çok dikkatli bir şekilde dinledi. Gerekli talimatları aynen o gün verdi. Hemen başlayan 6 tane su kuyusu, ardından devam eden isale hattı projeleri, depo projeleri ve arıtma tesisleriyle beraber, temelini atacağımız çalışmalarla birlikte Allah nasip ederse 2 seneden daha kısa bir süre içinde içilebilecek kaliteli bir suya inşallah hep beraber kavuşacağız” dedi.

Başkan Yazgı “Aksaraylı hemşerilerim adına Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Büyük bir projemiz daha var. Sizlerde biliyorsunuz kısa, orta ve uzun vadede Su projelerimizi açıklamıştık. Kısa vade ve orta vadedeki projelerimiz Elhamdülillah gerçekleşti. Gerçekleşiyor. Uzun vadede bizi yüzyıllar boyunca rahatlatacak projemiz var. Bizim artık suyla ilgili artık hiçbir sorunumuz kalmayacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Bakanımıza bizlere vermiş oldukları desteklerden dolayı, Aksaray’ımızı gözde bir şehir yapmak için, her türlü sorunun çözümünü en kısa zamanda gerçekleştirmek taahhütlerini verdikleri için Aksaraylı hemşerilerim adına Teşekkür ediyorum. Daha büyük ve daha güçlü projelerde hizmet etmeye her zaman varız” şeklinde konuştu..

Yorum Yapın