Aksaray için Aksaraylılar için güzel hizmetler gerçekleştiriliyor

Aksaray için Aksaraylılar için güzel hizmetler gerçekleştiriliyor

Vali Aykut Pekmez: “Aksaray için Aksaraylılar için güzel hizmetler gerçekleştiriliyor”

, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile birlikte belediye hizmet sahalarını ziyaret etti. Şehir merkezinde devam eden yatırım ve hizmetler hakkında bilgi alan Vali ; Aksaray belediyesinin Aksaray ve Aksaraylılar için güzel hizmetler gerçekleştirdiğini söyledi.
Kılıçaslan Nikâh Sarayından başlayan inceleme gezisinde;  Aksaray Belediyesi tarafından restorasyon çalışması başlatılan tarihi II. Kılıçaslan Hamamı ve Kültür Merkezi Projesi, Azmi Milli Kapalı Otopark ve Çocuk Eğitim Etkinlik alanı inşaat alanında incelemelerde bulunan Vali Pekmez;  sürdürülen çalışmalar hakkında belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı ve diğer ilgililerden bilgi aldı.  Vali Aykut Pekmez;  daha sonra eski terminal bölgesinde devam eden Piri Mehmet Paşa çarşı inşaatında gezdi. Salı Pazarında da incelemelerde bulunan Vali Aykut Pekmez ile Başkan Haluk Şahin Yazgı burada esnaf ve vatandaşlar bir süre sohbet ettiler.Ardından, Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezi ve tematik park projesi sahasına giden Vali Pekmez; Aksaray Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan merkez hakkında Belediye Başkanı Yazgı’dan bilgi aldı.
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı; Kadın Aktivite Merkezinin yüzde 98 oranında tamamlandığını söyleyerek “Bu tesisimizde, kadınlarımız boş vakitlerini havuzu, saunası, spor salonlarıyla değerlendirebilecek hem de hat sanatı, ebru sanatı gibi aktivitelerini yine burada yapabilecekler. Diğer bir yandan tesisimizin bahçesinde yapacağımız ve halen devam etmekte olan tematik park alanımız bulunmakta. Bu parkımızın içerisinde açık hava sinemasından tutunda çocuklarımızın aileleriyle birlikte hoş vakit geçirebilecekleri, tenis kortları, kaykay alanları, hanımların yapmış olduğu ürünleri sergileyebilecekleri alanlara da yer verdik. İnşallah önümüzdeki senenin ilk aylarında bu parkı açarak Aksaraylıların hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.
Vali Aykut Pekmez de yaptığı açıklamada Selime Sultan Kadın Aktive Merkezinin konforuyla beraber modern bir yapısı olduğunu belirtti.
Vali Aykut Pekmez, “5 Yıldızlı otelde sunulan hizmeti başkanımız parkıyla beraber buraya taşımış. Bayanlarımızın boş vakitlerini değerlendirecek, aktivitelerini yapabilecekleri önemli bir merkeze haline gelmiş. Aksaray için, Aksaraylılar için güzel hizmetler gerçekleştiriliyor. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca Tematik parkı çok beğendim. İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde tematik parka birlikte tarihi hamam, Azmi Milli ve Çocuk Eğitim Etkinlik alanı, Piri Mehmet Paşa çarşısı hizmete açılarak Aksaray’ın artı değerleri olur diye düşünüyorum” dedi.
Vali Pekmez ve Başkan Yazgı, hayvan barınağını ziyaret ederek Aksaray Belediyesinin Malaklı ırkını koruma projesiyle açmış olduğu ‘Aksaray Malaklısı Koruma ve Bakım Merkezi’ni ziyaret ettiler. Aksaray Malaklısı Irkları Geliştirme Derneği (AKMİD) Başkanı Muammer Tıpırdamaz, malaklı hakkında bilgiler verdi. Aksaray’ın simgesi haline malaklı ırkı köpeği ile poz veren Vali Pekmez ve Başkan Yazgı, gezilerini Pir Ali Sultan türbe ziyaretiyle noktaladılar.

591 izlenme

Yorum Yapın