Aksaray’da hayvan besicileri dolar yaktı!

Aksaray’da hayvan besicileri dolar yaktı!

Bölgenin en büyük hayvan pazarlarından olan Aksaray Hayvan Pazarında bulunan üreticiler Avrupa ve Amerika’ya rest çekerek dolar yaktılar.

Bölgenin en büyük hayvan pazarlarından olan Aksaray Hayvan Pazarında bulunan üreticiler Avrupa ve Amerika’ya rest çekerek yaktılar. yakan üreticiler, bugünden sonra hayvan pazarında ve Euro’nun geçmeyeceğini ifade ettiler.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök öncülüğünde bir araya gelen son günlerde Avrupa ve Amerika tarafından ülkemize yapılan yaptırımlara tepki gösterdiler.

Aksaray Hayvan Pazarına asılan ‘Bu Pazarda Dolar ve Euro Geçmez’ pankartı önünde açıklama yapan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök;“ Bizleri tanklarla, F16’larla 15 Temmuz’da bitiremeyen Avrupa ve Amerika ekonomik yaptırımlarla bizi bitirmeye çalışıyor. Avrupa’nın ve Amerikan’ın bize ne kendisi ne de paraları lazım değil. Başkomutan Recep Tayip Erdoğan’ın emri ile bir vatandaş olarak üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız. Bu pazarda artık Dolar ve Euro geçmeyecek. İnadına Türk Parası, inadına Türk Ticareti yapacağız” dedi.

Konuşmaların ardından vatandaşlar hep birlikte Dolar banknotlarını ezerek, yaktılar.

aksaray-dolar-yaktilar

323 izlenme

Yorum Yapın