Başkan Yazgı: Hayatı paylaşmak için engel yok

Başkan Yazgı: Hayatı paylaşmak için engel yok

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Hayatı paylaşmak için engel yok” diyerek tüm engelli vatandaşların toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Başkan Yazgı, ’nin engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için üzerine düşen görevi yaptığına dikkat çekerek, “3 Aralık Dünya Özürlüler Günü dolayısıyla şehrimizdeki ve ülkemizdeki tüm engelli vatandaşlarımızın gününü kutluyorum ve her zaman onların yanlarında olduğumuzu ifade ediyorum” dedi.

Başkan Yazgı, Aksaray’da engellilere yönelik çok önemli hizmetler yapıldığını ifade ederek “ Biz de Aksaray Belediyesi olarak engelli kardeşlerimize yönelik çeşitli kurslar veriyoruz. Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye basketbol Takımımızı kurduk. Yine daimi engelli vatandaşlarımıza içme suyunda % 50 indirim uyguladık. İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye yardımında bulunduk. Yaya kaldırımlarına engelli rampaları yaparak engelli vatandaşlarımızın ulaşımlarını kolaylaştırdık. Ücretsiz ulaşım, engelli sanat atölyesi, Engelli şarj istasyonları ve bulunduğu noktada ücretsiz internet, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ‘na hazırlık kursu, evde bakım hizmeti, toplu taşıma araçlarının engellilere uyumlu hale getirilmesi gibi hizmetler veriyoruz.
Bu arada Psikolojik ve sosyal desteğe kadar her türlü hizmeti engelli vatandaşlarımıza sunmanın gayretindeyiz. Bunlara örnek olarak moral ve motivasyon arttırmak için yapmış olduğumuz şahsım ve protokol üyeleri ile ev ziyaretlerimiz, engelsiz yetenek yarışması, engelli çocuklarımıza asker kınası gibi düzenlenen birçok etkinlikte engelli kardeşlerimizin yanında oluyoruz.

Bizler Aksaray Belediyesi olarak her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız. Her zaman beraber yürüyeceğiz ve onların hizmetlerine koşacağız. İnşallah bundan sonra da onların hayatını kolaylaştırmak için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız” dedi.

Yorum Yapın