Bilal Erdoğan Aksaray’da

Bilal Erdoğan Aksaray’da

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Bilal Erdoğan, Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) düzenlenen “İmam Hatip Okulları Platformu İstişare Toplantısına” katıldı.

() Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin , Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) düzenlenen “İmam Hatip Okulları Platformu İstişare Toplantısına” katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Şahin, bir kereye mahsus, köpük misali işler yapmak yerine, küçük adımlarla kalıcı işler yapmanın önemine inandıklarını ve bu doğrultuda hareket ettiklerini söyledi. Yaklaşık 2 yıl önce “İmam Hatip Okulları İl Koordinatör Yardımcısı” olarak göreve başladığını ve 22 aylık görev süresi içerisinde önemli mesafeler kat ettiklerini belirten ASÜ Rektörü, “Aksaray’da İmam-Hatip okullarının hem ortaokul düzeyinde, hem de lise düzeyinde yaygınlaşması anlamında çalıştık. Bu süre içerisinde çalışmalara katkı veren herkese teşekkür ederim. ‘Az da olsa devamlı olan iyidir’ esprisiyle hareket ediyoruz. Bir kereye mahsus, köpük misali işler yapmak yerine, küçük adımlarla kalıcı işler yapmanın daha önemli olduğunun farkındayız. ‘İki günü aynı olan zarardadır’ düsturunu unutmadan hareket ediyoruz ve dünle bugün arasında bir fark oluşturmaya çalışıyoruz. Sayı takıntımız yok; bizim için önemli olan nitelik” dedi. Rektör Şahin, milli ve manevi değerlere bağlı nesillerin oluşması yönünde yapılan tüm çalışmalara katkı vermek azminde olduklarını da kaydetti. Toplantıda, süreç içerisinde yapılabilecek çalışmalara ilişkin istişarelerde bulunuldu. TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Bilal Erdoğan, milli ve manevi değerleri önceleyen bir neslin yetişmesine katkı sunan herkese teşekkür etti. Toplantı sonunda ASÜ Rektörü Şahin, Erdoğan’a bir hediye takdiminde bulundu.

Toplantıya Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Kaymakamlar, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, bazı İl Müdürleri, Milli Eğitim Temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşu mensupları iştirak etti.

Yorum Yapın