Peygamberimiz insanlığın üzerine doğan bir güneştir

Peygamberimiz insanlığın üzerine doğan bir güneştir

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (sav) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Haluk Şahin Yazgı, Hazreti Muhammed’in (sav) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Haluk Şahin Yazgı, Rahmet ve Merhamet elçisi Peygamberimizin insanlığın üzerine doğan güneş olduğunu söyledi.

Hz. Muhammed’i ve bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için bugünün bir vesile olması gerektiğini bildiren Başkan Yazgı, “İçinde bulunduğumuz bu yüzyılda, O’nun öğütlerine, her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz” diye konuştu.

‘Peygamberimizin doğumuyla birlikte, insanlığın önünde aydınlık bir devir açılmıştır’ diyen Başkan Yazgı; şu görüşlere yer verdi : “İnsanlığa rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlid Kandilini tüm İslam âlemi olarak sevinçle karşılıyoruz.

Peygamberimizin sevgi, şefkat, merhamet, hoşgörüsü ile ibadetlerinde ihlâs ve samimiyeti ve güzel ahlakı bize daima örnek olmuştur. Bu nedenle Hz. Muhammed (sav)’ın güzel vasıflarını tanımak, O’nu örnek almak bizim için bir görevdir.

Bu vesile ile Tüm İslam Âlemi’nin ve Aksaraylı Hemşerilerimin Mevlid Kandilini en içten dileklerimle tebrik eder;  ülkemize, tüm insanlığa sağlık ve hayırlar getirmesi temenni ederim.”

Yorum Yapın