Soğuk hava geliyor! Aksaray eksi 4’ü görecek

Soğuk hava geliyor! Aksaray eksi 4’ü görecek

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava, yerini soğuğa bırakacak... Sıcaklık değerleri 5 ila 12 derece arasında düşecek. Aksaray'da termometler eksi 4'ü görecek..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü geçen hafta sonundan bu yana genellikle güneybatıdan esen rüzgârların etkisinde kalarak yurdun büyük bir bölümünde yükselen ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarında düşüş beklendiğini açıkladı.

Karayel ve poyrazın etkisiyle yurdun kuzeybatı kesimlerinde, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde hava sıcaklığı 5 ila 12 derece arasında azalacak…

Yani sıcaklık değerleri mevsim normallerinin altına düşecek.

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü de Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde illeri ile çevrelerinde Pazartesi gününden itibaren sıcaklık değerlerinin azalacağını ve mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altına düşeceği uyarısında bulundu. Termometreler özellikle gece eksi 4’leri görecek…

Ani sıcaklık azalmasının neden olabileceği olumsuzluklar sebebiyle oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Aksaray’da önümüzdeki beş gün için beklenen değerler şu şekilde:

aksaray5

436 izlenme

Yorum Yapın