TOKİ-Akin yolu yeni düzenlemede sona yaklaşılıyor

TOKİ-Akin yolu yeni düzenlemede sona yaklaşılıyor

Aksaray’da yaptığı projelerle trafik sorununu tamamen ortadan kaldırmayı hedefleyen Aksaray Belediyesi, TOKİ-Akin yolunda yeni düzenlemede sona yaklaşıyor.

Aksaray’da yaptığı projelerle trafik sorununu tamamen ortadan kaldırmayı hedefleyen , - yolunda yeni düzenlemede sona yaklaşıyor.

Yoğun araç trafiğinin yaşandığı TOKİ- Akin yoluna modern bir kavşak düzenlemesi yapan Aksaray Belediyesi fen işleri müdürlüğü ekipleri,  Akin tarafından şehre girişte sağ kısımda yüksekliği 1 metre ile 8 metreye kadar uzanan, eni 60 ile 120 santim arasında değişen istinat duvarları yaptı. Orta refüj ile birlikte yaklaşık 2 km sıcak asfalt çalışması yapan belediye ekipleri, çevre düzenleme çalışmalarını da titizlikle sürdürüyorlar.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi  “Yeni yaptığımız bu kavşak noktası, Özel İdare önünden geçen yolun devamı. Bu yol, TOKİ’ye yani Yunus Emre, Cumhuriyet Mahallelerine ve Akin’e giden yol. Akin yolunun kontrolsüz bir şekilde sert bir virajı vardı. Bu kavşak ile mevcut sorunu çözdük. Ayrıca burada Yunus Emre Mahallesi’ne yeni bir yol daha açtık. Alt yapısı ve üst yapısı tamamlandıktan sonra Akin yoluna, TOKİ’ye Yunus Emre ve Cumhuriyet Mahallesi’ne daha sağlıklı ve düzenli bir ulaşım gerçekleşecek. Yolun ciddi anlamda genişlemesi bu bölgede yaşanan trafik sorunun da önüne geçmiş olacak” dedi.

Yorum Yapın