Vali Aykut Pekmez’in 24 Kasım mesajı

Vali Aykut Pekmez’in 24 Kasım mesajı

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı..

, sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Aykut Pekmez mesajında şu ifadeleri kaydetti:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmen” unvanının verildiği gün olan 24 Kasım’ı, “Öğretmenler Günü” olarak kutlamaktayız. Yeni neslin ve geleceğin mimarı olan öğretmenlerimizin bu özel gününü paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktayım.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Öğretmen; bir çocuk için, anne kadar sıcak ve şefkatli, baba kadar güvenilir ve koruyandır. Dünya için, karanlıkların sönmeyen ışığı, cehaletle savaşın en keskin kılıcıdır.

Başöğretmen Atatürk ‘‘Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” ve “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” sözleriyle, öğretmenleri onurlandırmıştır.

Öğretmenlerimizin de, üzerlerine düşen büyük görevin bilinci içerisinde geleceğimize ışık tutan nesiller yetiştirmeye devam edeceğine, bu onurlu görevi bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da en iyi şekilde yerine getireceğine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Yorum Yapın