Vali Aykut Pekmez’in Ramazan Bayramı Mesajı

Vali Aykut Pekmez’in Ramazan Bayramı Mesajı
Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Ramazan bayramı nedeniyle bir tebrik mesajı yayınladı.

Pekmez mesajında, “Toplum olarak yeni bir Ramazan Bayramını daha, hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Toplumsal yaşamımızda önemli bir yeri bulunan bayramlarımız, üzüntülerin, kaygıların ve sıkıntıların unutulduğu, sevinçlerin arttığı, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, umutların yeşerdiği özel günlerdir.

Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, en güzel şekilde değerlendirmeli ve birbirimizi sevgiyle kucaklamalıyız.

İnsanları birbirine yakınlaştıran, aynı duygu ve düşüncelerle buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve beraberliği sağlayan bu özel günlerde, başta yakınlarımız olmak üzere, kimsesizler, yaşlılar, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek gönülleri alınmalı yalnızlıkları hissettirilmemelidir.

Bayramlarda birlik, beraberlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe dönük umutlarımızı her koşulda korumalıyız. Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini sadece bayram günlerinde değil, yaşamın her alanında ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramlarını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi

Haber : Muhammet TEKİN | ORTAKÖY
Vali Aykut Pekmez, Valilik tarafından halka açık Bayramlaşma Töreninin Bayramın 1. Günü Saat 10:00 – 10:30 arasında Aksaray Öğretmenevinde yapılacağını açıkladı.

1291 izlenme

Yorum Yapın