Yarınları şekillendiren en önemli aktörler öğretmenlerdir

Yarınları şekillendiren en önemli aktörler öğretmenlerdir

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı.

(ASÜ) Rektörü Prof. Dr. , Öğretmenler Günü’nü yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı.

Kişilerin ilk izlenimlerini ve hayata bakışlarını etkileyen en önemli insanların öğretmenler olduğuna dikkat çeken Rektör Şahin, nesli yetiştirmek gibi önemli bir görevi olan öğretmenlerin, yarınların inşasının en önemli gücü olduğunu söyledi.

Başarılı bir eğitim hayatının medeniyetlerin istikbali ile doğrudan ilgili olduğuna temas eden Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Öğretmenlerimiz, kendilerine emanet edilen öğrencileri, günün şartlarına uygun şekilde, her türlü bilgi ve becerilerle donatarak geleceğe hazırlamaktadır. Onların verdikleri ilk bilgiler, paylaşımlar ve öğretiler, önce kişilerin ve daha sonra da toplumun istikbalini yönlendirmektedir. Bu nedenle, yarınların şekillenmesindeki en önemli aktör hiç şüphesiz öğretmenlerdir” dedi. Toplumun, öğretmenlere her zaman gereken kıymeti ve hürmeti gösterdiğini kaydeden Şahin, gelecek yılların öğretmenlerin sorunlarının en aza indiği, hayat standartlarının daha da yükseldiği yıllar olması temennisinde bulundu.

ASÜ Rektörü, kutlama mesajını, “Bugünlere gelmemize vesile olan öğretmenlerimize saygılarımı sunuyorum ve tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” şeklinde tamamladı.

Yorum Yapın