Vatandaşların sosyal faaliyetlerini geçekleştirebilecekleri Hamidiye-Alaca Mahalle Konağı ve çok amaçlı sosyal tesisinin temeli Cuma günü atılıyor.

Aksaray’da ilk defa Hamidiye-Alaca Mahallesine yapılacak olan Mahalle Konağı ve çok amaçlı sosyal tesisin içerisinde düğün salonu, 2 adet muhtarlık, kütüphane, Kırım misafirhanesi, yöresel ürünlerin sergilenebileceği tanıtım salonları bulunuyor.

İl Protokol üyeleri ve çok sayıda davetlinin katılımı ile yapılacak olan temel atma töreni, Hamidiye-Alaca Mahallesinde bulunan inşaat alanında 13.11.2020 tarihinde saat 11.00’da gerçekleşecek.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hayata geçirdiği Hamidiye Alaca Mahalle Konağı projesi örnek teşkil eden bir proje olacak. 1,5 yıl önce göreve başlamasıyla birlikte alt ve üst yapı yatırımları yanında sosyal ve kültürel hizmetleri hayata geçirerek Aksaray’ın çehresini değiştiren Başkan Dinçer, Belediyenin sosyal tesislerine bir yenisini daha eklemiş olacak.

Hamidiye-Alaca Mahallesine yapılması planlanan Mahalle Konağı ve Sosyal Tesisin temel atma törenine tüm vatandaşları davet eden Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis projemizin ön çalışmasını geçtiğimiz günlerde tamamlayarak temel atma aşamasına geldik. Mahalle Konağı projesi anlamında ilk olacak bu projemizi şehrimizin birçok noktasında hayata geçireceğiz. Hamidiye Alaca Mahallesinde hizmet verecek olan Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis içerisinde 2 adet muhtarlık, düğün salonu, vatandaşlarımızın özelliklede öğrencilerimizin rahatlıkla gelebilecekleri ve kitap okuyabilecekleri kütüphane, mahalle sakinlerinin geçmiş tarihine özgü olan Kırım misafirhanesi, yöresel ürünlerin sergilenebileceği sergi ve tanıtım salonu bulunuyor.” Dedi.

Sosyal tesisin mahalleye artı değer kazandıracağını belirten Başkan Dinçer, Mahalle Konağı ve Sosyal Tesisin Aksaray için hayırlı olmasını diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir