“ANNEM İÇİN HEDİYE” 

Lawrence Schinel çocuklara sımsıcak kıssalar yazmaya devam ediyor. The Çocuk Yayınları etiketiyle çıkan  “Annem için Hediye” kitabında çocuklar,  sevgiyi, hediyeleşmeyi, sevgiyi tabir edebilme biçimini öykü olarak okuyacak. 

 Çok çeşitli tiplerde yüzden fazla kitap yayımlayan ödüllü müellif Lawrence Schinel’in yeni kitabı, “Annem için Hediye” raflardaki yerini aldı. Çocuklara aile ve sevgi kavramlarını işleyen samimi ve eğlenceli bir lisanla yazılan kitap, The Çocuk Yayınları etiketiyle çocuk okuyucuyla buluşuyor. Çocuklar, kitapta sevgiyi, hediyeleşmeyi ve sevgiyi tabir edebilme halini öykü olarak okuyacak. Kitaba, rengarenk ve eğlenceli çizimleriyle Paz Rodero katkı sağlıyor. 5 yaş üstü her çocuğun okuyacabileceği kitabın konusu; Abel ve Rita annelerine verecekleri armağanları koymak için iki farklı kutu arıyor. Rita çok küçük bir kutu, Abel ise çok çok çok büyük bir kutu istiyor. Pekala kardeşler annelerine nasıl bir sürpriz hazırlıyor?

 

Muharrir Hakkında:

Lawrence Schimel, çok çeşitli tiplerde yüzden fazla kitap yayımlayan hem İspanyolca hem de İngilizce olarak yazan bir müelliftir. Tıpkı vakitte üretken bir tercümandır.

Fotoğraflı kitapları, Çocuk Kitap Muharrirleri ve İllüstratörleri Derneği’nden Kristal Uçurtma Mükafatı kazandı, Almanya’daki Milletlerarası Gençlik Kütüphanesi’nden Beyaz Kuzgunlar için seçildi ve iki defa IBBY’nin Engelli gençler için seçkin kitapları için seçildi. Çocuk kitap muharrirleri ve illüstratörleri derneğinin İspanya Kısmını kurdu ve beş yıl boyunca bölgesel danışmanı olarak vazife yaptı.

Çizer Hakkında

Paz Rodero, 1957’de Salamanca’da doğdu. Fotoğraf yapmanın yanı sıra farklı medya ve dayanaklarda, editöryel projeler, eğitim görüntüleri, illüstrasyon, grafik tasarım ve poster sanatkarı olarak çalışıyor. San Eloy Hoş Sanatlar Okulu ve Salamanca Hoş Sanatlar ve El Sanatları Okulu’nda okudu. Ayrıyeten Madrid’deki Círculo de Bellas Artes, Viyana Matbaacılık Okulu ve Venedik’teki Rugolo Okulu’na katıldı.

Eski, işe yaramaz objeleri toplamayı ve bunları lambalara, heykellere, mobilyalara, sihirli aynalara yahut kaygı yiyicilere dönüştürmeyi sever. Deniz kenarında yaşamak ve gün batımını izlerken patlamış mısır yemek için emekli olmayı dört gözle bekliyor. Ayrıyeten öğretmenler, eğitimciler ve çocuklar için okumayı teşvik etmek için kurslar ve atölyeler düzenler.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir