Kefirle cildinize gençlik ve canlılık katın!

Probiyotik ve prebiyotikler açısından son derece varlıklı olan kefir, cildin hami katmanını güçlendirmede ve yenilenme sürecini hızlandırmada kilit rol oynuyor. Ayrıyeten cildin canlılığı ve nemi için optimum dengeyi sağlıyor, gerilim ve yaşlanma nedeniyle oluşan yıpranmaya karşı dayanak veriyor.

Son yıllarda popülerliği artan kefir, bilhassa sağlıklı yaşamaya değer verenler tarafından tercih ediliyor. Sütün özel bir maya mantarıyla mayalanmasıyla oluşan ve tadı ayranı andıran bu ekşimsi içeceği “sağlıklı yaşamın” vazgeçilmezi kılan özelliği ise probiyotik ve prebiyotikler açısından son derece varlıklı olması. Probiyotikler bağırsak duvarımıza yerleşerek sıhhatimize dayanak olan mikro organizmalardır; prebiyotikler ise probiyotiklerin beslenip çoğalmasını destekleyen bileşiklerdir.

Kefir, prebiyotik ve probiyotiklerin yanı sıra B12 ve K2 vitaminleri, biotin, kalsiyum, magnezyum, folik asit üzere mineraller de içeriyor. Bu özellikleri de kefiri adeta bir gençlik iksiri haline getiriyor. Zira kefir bedenin bağışıklık sistemini güçlendiriyor, enfeksiyonlara direnci artırıyor, sindirim sistemini güçlendiriyor, kanı temizliyor, kansızlığı önlüyor, karaciğer ve bağırsak rahatsızlıklarına yeterli geliyor, yüksek tansiyonu düzenliyor. Hudut sistemini güçlendirirken uykusuzluğu ve gerilimi yok ediyor, kronik yorgunluğu da gideriyor.

Kefirin cilt ve saç üzerinde de birçok tesiri var: Cildi güzelleştirip parlaklık veren kefir, cildin nem istikrarını sağlıyor ve cildin yaşlanmasını geciktiriyor. Yanık dahil cilt enfeksiyonlarının düzgünleşmesini desteklerken tırnak sıhhatine da yarar sağlıyor. Saçları besliyor, güçlendiriyor ve kepeğin önlenmesine yardımcı oluyor.

Cildi besleyen ve dengeleyen bir cilt bakım formülü

Kefir artık de Unice Multibrand Türkiye kataloglarında satışa sunulan Beany PRE-PRObiotics Complex Kefir Özlü Cilt Bakım Seti ile apayrı bir formda karşımıza çıkıyor. Cildi yumuşatan, besleyen ve dengeleyen bir cilt bakım formülü olan Beany PRE-PRObiotics Complex’in içeriğindeki doğal konsantre kefir özü, birden fazla ve güçlü probiyotik cinsinin sütü fermente etmesi ve biyoaktif peptitleri açığa çıkarmasıyla elde ediliyor.

Bu konsantre kefir kaynaklı pre-ve probiyotikler, cilt mikrobiyomunu besleyip takviye oluyor ve sağlıklı bir cilt yapısını teşvik ediyor. Kefir probiyotikleri, cildin gözetici katmanını güçlendirmede ve yenilenme sürecini hızlandırmada kilit rol oynuyor, cildin canlılığı ve nemi için optimum dengeyi sağlıyor, gerilim ve yaşlanma nedeniyle oluşan yıpranmaya karşı takviye veriyor.

Beany PRE-PRObiotics Complex Kefir Özlü Cilt Bakım Seti, ayrıyeten içeriğindeki hyalüronik asit, pantenol, E vitamini ve shea yağıyla cildin doğal istikrarını koruyup devamlılığını sağlayarak cildi hissedilir derecede nemlendiriyor. Set; yüz kremi, yüz serumu ve el kremi olmak üzere üç eserden oluşuyor.

Unice Multibrand Türkiye Hakkında Bilgi: Ukrayna’da 2017 yılında kurulan Unice Multibrand’in “know how”ından yararlanarak çalışmalarını sürdüren Unice Multibrand Türkiye; Unice, Akten Kozmetik ve Fon Kozmetik markalarının yanı sıra kalite sertifikalarına sahip 23 farklı markanın eserini satışa sunuyor. Bu markalar ortasında Thalia Natural Beauty, Beany, PhytoComplex AHL, Bea’s, ClaraLine, Unice Home Deva, AllesKlar da bulunuyor. Unice Multibrand Türkiye kataloglarında renkli kozmetikten cilt ve saç bakımına, parfümden sağlıklı hayat ve konut bakımına kadar uzanan geniş bir yelpazede “doğal, kaliteli, teknolojik, beşere ve tabiata saygılı” yüzlerce eser yer alıyor.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir