Pandemi devrinde konutta vakit geçiren çocuklar eğitici kıssalarla öğrenmeye devam ediyor. Ödüllü muharrir Lawrence Schimel yeni öykü kitabı “Her Şey Aynı” ile çocuklar hem anlayışlı olma, kardeşler ortası ahenk, müsamaha hem de ana ve orta renkleri öğreniyor. The Çocuk Yayınları etiketiyle çıkan kitap beş yaş üstü çocuklar için öğretici bilgiler sunuyor.

 

Kardeşlik ve uzlaşma

Rengarenk Paz Rodero çizimiyle yer alan kitabın konusu; Abel ve Rita kardeşler artık birebir şeylere sahip olmak istiyor. Birebir tişörte, birebir pantolona ve birebir çoraplara… Fakat biri sarı oburu kırmızı renkte giyinmek istiyor. O vakit tıpkı şeylere nasıl sahip olacaklar? Nasıl bir tahlile kavuşur dersiniz?  Her şeyin uzlaşarak bir tahlili olduğunu  akıcı ve renkli bir lisanla çocuk okurlara sunuyor.

 

Müellif Hakkında:

Lawrence Schimel, çok çeşitli çeşitlerde yüzden fazla kitap yayımlayan hem İspanyolca hem de İngilizce olarak yazan bir muharrirdir. Birebir vakitte üretken bir tercümandır.

Fotoğraflı kitapları, Çocuk Kitap Muharrirleri ve İllüstratörleri Derneği’nden Kristal Uçurtma Mükafatı kazandı, Almanya’daki Milletlerarası Gençlik Kütüphanesi’nden Beyaz Kuzgunlar için seçildi ve iki kere IBBY’nin Engelli gençler için seçkin kitapları için seçildi. Çocuk kitap müellifleri ve

illüstratörleri derneğinin İspanya Kısmını kurdu ve beş yıl boyunca bölgesel danışmanı olarak vazife yaptı.

 

Çizer Hakkında

Paz Rodero, 1957’de Salamanca’da doğdu. Fotoğraf yapmanın yanı sıra farklı medya ve takviyelerde, editöryel projeler, eğitim görüntüleri, illüstrasyon, grafik tasarım ve poster sanatkarı olarak çalışıyor. San Eloy Hoş Sanatlar Okulu ve Salamanca Hoş Sanatlar ve El Sanatları Okulu’nda okudu. Ayrıyeten Madrid’deki Círculo de Bellas Artes, Viyana Matbaacılık Okulu ve Venedik’teki Rugolo Okulu’na katıldı.

Eski, işe yaramaz objeleri toplamayı ve bunları lambalara, heykellere, mobilyalara, sihirli aynalara yahut kaygı yiyicilere dönüştürmeyi sever. Deniz kenarında yaşamak ve gün batımını izlerken patlamış mısır yemek için emekli olmayı dört gözle bekliyor. Ayrıyeten öğretmenler, eğitimciler ve çocuklar için okumayı teşvik etmek için kurslar ve atölyeler düzenler.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir